Püsi kodus kaks! Päev kaks!

Ja algabki viktoriini teine päev. Esimene päev oli vastajaid kokku 34, kellest võistkondi või paare oli 16. Vastati üldiselt päris hästi ning alla 7 punkti ei saanud keegi. Maksimaalsed 10 punkti kogus 7 vastajat. Eilsed vastused ja tabeliseis nüüd ka eilse postituse lõpus.

Enim raskusi tekitas ehk kerge krutskiga Lissaboni küsimus. Palju pakuti vastuseks kukke. Tõsi, kuke nänni on Lissaboni suveniiripoed täis, kuid kukk on kogu Portugali üks sümboleid. Vares oli juba parem vastus, kui ka mitte korrektne. Õigeks vastuseks saab lugeda ronga või ka kaarna. Kaks lindu ehivad ka Lissaboni linna vappi. Veidi segadusse ajas missivõistluste küsimus, sest keegi naljamees on veebis Honolulu pildi üles laadinud ja alla märkinud, et tegemist on Mehhiko lääneranniku kuurort Acapulcoga.

Aga see oli juba eilne päev ja tänased küsimused on teie ees! Tänane läbiv teema on film ja muusika.

1. Millist mängufilmi sellise kaadervärgiga filmiti?
2. Näete pildil ühte kodumaist ansamblit. Nime inglise keelsest tõlkest ooli omal ajal tuletatud koguni ühe Ameerika Ühendriikide osariigi hüüdnimi. Mis osariik?
3. Pildil oleva meesnäitleja ehk avalikkusele kõige tuntum päriselu abikaasa oli ühtlasi ka tema grupiõde õpingute päevilt. Kes on see tuntud naisterahvas?
4. Ei küsi näitlejat vaid küsime tegelaskuju, keda näitleja kaadris etendab?
5. Milline ühine filmiroll või tegelaskuju seob pildil olevaid mehi?
6. Kaader mängufilmist Tõde ja Õigus. Korduvalt on romaanidest läbi käinud teema, millisest puust pidid tulema need kõige paremad rehapulgad. Küsimegi, mis puu oli Vargamäe rahva arvates parim puu rehapulkade tegemiseks?
7. Kes on see näitleja, kes mängis filmihuviliste või ka relvafännide jaoks kuulsaks just selle relva?
8. Tõmmis ühest populaarsest muusikavideost. Huvitav on aga fakt, et pildil olev kleit ei olnud disainitud ja õmmeldud üldse mitte selle video jaoks. See oli algselt mõeldud üldse ühele teisele tuntud tegelasele hoopis teisest zhanrist, aga kellele?
9. Mis filmist pärineb pildil olev kaader?
10. Ja viimane küsimus on üldse muust ooperist kui film ja muusika. Käisin muuseumis ja nägin seal sellist huvitavat riistapuud. Millega on tegemist?

Vastused:

  1. Selle autoga tuuritati ringi mängufilmis Green Book.
  2. Ansambel on siis Öösorr. Inglise keeles teatakse nighthawki ka kui bugeater, mille all tuntakse Nebraskat.
  3. Jaak Tamlehe üks abikaasadest oli Helle Pihlak, keda teame Helle Meri nime all.
  4. Kaader filmist Johannes Pääsukese tõeline elu ja Merle Jääger mängib setu lauluema Taarkat.
  5. Lisaks kümnetele teistele näitlejatele on pildil olevad mehed mänginud Sherlok Holmesi.
  6. Parimad rehapulgad pidi saama sajakoorsest, mida teatakse kuslapuu nime all. Kuna vanarahvas kutsus ka kikkapuud sajakoorseks, siis on mõlemad vastused korrektsed.
  7. Selleks relvaks on siis 475 Wildley Magnum, millega andis kurikaelte pihta tuld Charles Bronson filmis Wild Death 3.
  8. See kleidi küsimus tuli nüüd kuulujutu pealt ja selle kohta oli internetiavarustes vaid üks vihje. Tõsi, mitte kõige usaldusväärsem. Igatahes küsitav väljaanne väidab, et kleit laenati Muppet Show stuudiost ning algselt oli see disainitud Miss Piggyle. Kuivõrd seda väidet ei saa mõnest muust allikast kinnitada, siis annan punkti kõigile vastajatele juba selle aja eest, mis guugeldamisele kulutati.

https://onedio.co/content/13-very-surprising-facts-about-popular-music-clips-10172

9. Mart Müürisepp filmis Vasha.

10. See omapärane riistapuu on siis kirsikivide eemaldaja.

Ja tabeliseis pärast teist päeva: