Püsi kodus kaks! Päev kolm!

Algamas siis mälumängu kolmas päev. Teine päev oli kuuldavasti rohkem ragistamist ja vastuste otsimisele kulunud tunde. Vastused koos selgitustega ning tabeliseisuga teisipäevaste küsimuste juures. Veidi pikem selgitus ka Taylor Swifti kleidi osas, mis suure tõenäosusega on siiski kuulujutt. Aga mine ja võta näpust.

Kolmanda päeva küsimustel suurt ühist nimetajat ei olegi, aga täna rohkem meestele – sporti, tehnikat, militaari ja muidu kõvemat kraami. Igatahes head ragistamist!

1. 2012. aastal skooris üks spordimees pildil oleval staadionil ning kuus aastat hiljem krooniti ta Moskvas maailmameistriks. Kellest on jutt?
2. Veel üks vidin muuseumist, et millega on tegemist?
3. Hetkel suurem osa reisidokumente koguvad riiulitel ja sahtlitel reisipiirangutega seoses tolmu. Aga küsin, mis riigi passi näete pildil?

4. Enne 1968. aastat ei kasutatud võidusõiduautodel reklaame. Autode värvilahendused olid erinevate riikide vahel kokku lepitud. Mis riigi esindajad sõitsid sellise värvitooniga autodega?
5. Jalgrattaspordis on üheks suurimaks probleemiks paremate tulemuste saavutamisel keelatud ainete tarvitamine. Üks omaaegne jalgrattakuulsus pani aga soorituse tõstmiseks oma ratta lenksule just sellise pildi. Kes oli see jalgrattur?
6. Keda on kujutatud mündil?
7. Pildil oleva mehe nime kannab Eestis üks ettevõte, millel eelmise aasta lõpu seisuga oli Krediidiinfo andmetel üle kolmesaja töötaja. Mis firma?
8. Pildil olev mees ei olnud sportlasena küll kõige edukam, kuid sellest hoolimata tegi ta oma spordialal revolutsiooni. Millega ta hakkama sai?
9. Pildil ühe Eesti organisatsiooni logo. Analoogne logo oli kasutusel aga juba üle saja aasta tagasi, küsimegi kes toona seda logo kasutasid?
10. Vähemalt ühes arvestuses on pildil oleva firma kell maailmas esimene ja jääb ka esimeseks. Mis arvestuses?

Kolmapäeva vastused:

  1. Prantsuse jalgpallistaar Paul Pogba lõi Rakvere linnastaadionil toimunud Euroopa noorte meistrivõistlustel värava ja lõi värava ka täiskasvanute maailmameistrivõistluste finaalis.
  2. Selle riistapuuga tegid vanad eestlased verivorsti või ka tavalist soolevorsti. Kindlasti on seda võimalik kasutada tordipritsi, veepüstoli või kunstseemendamise vahendina, kuid selle jaoks pole see tõesti mõeldud.
  3. Selline pass on taskus Uruguai kodanikel.
  4. Põhitoonis helesinise ja kollaste lisadega olid võõbatud Siiami ehk Tai võidusõiduautod. Prantsusmaa ja Rumeenia autodel ei olnud traditsioonilist kollast osa.  
  5. Mario Cippollini kasutas siis testosterooni taseme tõstmiseks Pamela Andersoni pilti.
  6. Pildil Torgu Kuningriigi münt ja sellel kujutatud kuningas Kirilli (Teiter).
  7. Johann Köleri maalil kahe Venemaa tsaari ihuarst Philipp Karell. Eluliselt tähtis ettevõte üle kolmesaja töötajaga on Karell Kiirabi. Endise Kernu valla territooriumilt pärit Philipp Karell oli ka suur Eesti patrioot, toetas eesti kunstnikke ja pani õla alla ka Kalevipoja rahvaväljaande ilmumisele.
  8. Pildil siis endine Rootsi suusahüppaja Jan Boklev, kes võttis esimesena suusahüpetes kasutusele V-stiili.
  9. Sidepataljoni logos elab siis edasi Vabadussõjas olulist rolli kandnud Sakala Partisanid.
  10. Pildil Sturmanskie kellad. Sama tootja kella kandis oma esimesel kosmosereisil Juri Gagarin ehk siis tegemist on esimese käekellaga, mis on käinud kosmoses.
Kaks vooru on veel jäänud. Kas Reelika ja Taavi suudavad jälitajate ees saavutatud minimaalse edu säilitada?